Anne-Margot Ramstein – Fauna a flóra

Anne-Margot Ramstein – Fauna a flóra
Anne-Margot Ramstein – Fauna a flóra
Vernisáž: 17. máj o 19:00
Trvanie výstavy: 17. máj – 19. jún 2018
Kurátorka: Kristína Kubáňová
 
Sme radi, že sme sa aj my stali súčasťou tohoročného BRaK – Bratislavský knižný festival, vďaka čomu u nás v galérii nájdete počas najbližšieho mesiaca diela francúzskej ilustrátorky Anne-Margot Ramstein.
 
Anne-Margot Ramstein je mladá francúzska výtvarníčka a ilustrátorka. Grafický dizajn a ilustráciu vyštudovala v Paríži a neskôr v mekke francúzskej ilustrácie – na Škole dekoratívnych umení v Štrasburgu. V spolupráci s Matthiasom Aregui publikovala knihy „L‘ABC des tracas“ a „Avant après“ale i mnoho ďalších. Kniha „Avant après“ bola ocenená aj na najväčšom veľtrhu detskej knihy – Bologna Children‘s Book Fair – vo výbere kategórie „non-fiction“ Bologna Ragazzi Award. Najčastejšie spolupracuje s francúzskymi tlačenými médiami na tvorbe editoriálovej ilustrácie k článkom.
 
Vo svojej práci sa zameriava na hru s estetikou tvarov. Svoju fascináciu tvarmi – od základných geometrických až po zložité florálne motívy – pretavuje do dynamických kompozícii. Najčastejšie používa grafitové ceruzky alebo farebné pastelky. Jej práca so vzájomným plošným prekryvom a gradientom, v technike kresby, nadobúda až meditatívny charakter. Výsledné diela, mnohokrát v intenzívnej iskrivej farebnosti, pôsobia až vibrujúcou príťažlivosťou.
 
Jej ilustrácie nájdete v knihách, ale aj na stránkach slávnych francúzskych časopisov ako Le Monde, George, alebo DADA. Spoľahlivo ich rozpoznáte vďaka neopakovateľnému štýlu, v ktorom dominuje hravosť, farebnosť a až živelná radosť z tvorby. Presvedčte sa o tom na samostatnej výstave tejto výnimočnej francúzskej umelkyne.
 
Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Bratislavský samosprávny kraj.